Kuidas alustada tantsimisega?

Olgem ausad, sa loed hetkel seda blogi, sest tahad alustada tantsimisega. Sa tahad tantsupõrandal rokkida, lõbutseda oma kaaslastega ja neile muljet avaldada. Aga sa pole päris kindel, kuidas alustada… Ehk arvad, et ainus viis on minna tantsustuudiosse – kuid arvad, et kõik seal juba kindlasti oskavad tantsida. Või ehk mõtled, et oled uue hobi jaoks liiga vana? Või sul pole aega töö kõrvalt midagi teha? Kartus ja ebakindlus jätavad su oma mugavustsooni.

Kunagi pole liiga hilja alustada tantsimisega.

Mis on esimesed sammud?

Pole olemas ühte kindlat ’õiget’ viisi, kuidas alustada tantsimisega. Kirg tantsimise vastu võib tekkida väikestest hetkedest – autos raadio saatel õõtsudes, kodus koristades ja muusikat kuulates. See on see tunne, kui muusika on hea ja keha lihtsalt tahab liikuda.
Hea viis alustamiseks on võtta osa tantsukursusest. Eriti hea on, kui sul on sõber, kes on juba tantsukursustel käinud ja oskab sulle mõnda stuudiot soovitada. Kui aga tahad ise otsida, on seda tänapäeval kerge teha nii Google otsingust kui ka sotsiaalmeedias.

Proovi kõike

Eriti vabastav on see tunne, kui sa ei tea täpselt millist stiili tahaksid õppida. Proovi kõike, mida pakutakse – ainult sel viisil leiad endale õige. Kui oled valikut tegemas, käi kohal järjepidevalt. Niiviisi annad oma kehale võimaluse harjuda ja areneda, enne, kui otsuse langetad. Sa õpid tundma ennast ja oma keha, mis tundub õige, kuidas sa reageerid erinevatele helidele ja milliseid liigutusi meeldib just sulle teha.

Kõige raskem samm

Esimene ja kõige raskem osa, on oma mugavustsoonist välja tulla. Kas sind valdab hirm uue katsumuse ees, oled veidi laisk või ei tea täpselt, kust alustada… Sellest mäest on raske üle saada. Kuid kui sa astud esimesed sammud, läheb asi palju kergemaks. Mida rohkem õpid, seda paremaks sa saad. Mida rohkem proovid, seda lõbusam tantsimine on ja seda tasuvam on sinu pingutus.
Tule meie juurde esimesele proovitrennile – see on tasuta!