Mis on võistlustants ja millistest tantsudest see koosneb?

Mis on võistlustants?

Võistlustants ehk tantsusport on kümnest tantsust koosnev spordiala. Tantsitavad tantsud jagunevad rütmikateks Ladina-Ameerika tantsudeks ja harmoonilisteks standardtantsudeks.

Ladina-Ameerika rütmid on mõeldud tulihingelistele ning võistlustel võisteldakse viies tantsus – Samba, Cha-Cha-Cha, Rumba, Paso Doble, Jive.

Standardtantsud sobivad paremini ballisaali ning võistlustel on neidki viis – Aeglane valss, Tango, Viini valss, Foxtrot, Quickstep.

Võistlustel jaotatakse tantsijad erinevatesse kategooriatesse vanuse ja taseme järgi. Võistelda saavad igas vanuses inimesed, nii noored kui ka vanad. Kui juhtub ,et partnerit pole, siis korraldatakse eraldi võistluseid ka üksikutele tüdrukutele.

Võistlustantsu klubid

Võistlustantsu klubid ja nende tegevus on koordineeritud Eesti Tantsuspordi Liidu abil. Hetkel on Eestis pea 50 klubi, kes osalevad võistlustel. Nendest klubidest täpsemalt ja muud infot võistlustantsualasest tegevusest Eesti Vabariigis leiab Eesti Tantsuspordi Liidu kodulehelt.

Eesti võistlustants

Võistluseid korraldatakse nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt. Eestit esindavad väga ambitsioonikad ja andekad paarid, kes on koju toonud nii mitmeidki karikaid ja tiitleid. Võistlussarjade hulgas on nii Eesti Meistrivõistlused, ETSL klasside esivõistlused kui ka suured rahvusvahelised üritused nagu WDSF. Nende ürituste kalendri leiate Eesti Tantsuspordi Liidu kodulehelt.

Võistlustantsu liit

Nagu mainitud, võistlustantsu Eestis koordineerib Eesti Tantsuspordi Liit (ETSL). Tegemist on mittetulundusühinguga, mille tegevus on suunatud tantsuspordi arendamisele Eesti Vabariigis. Peale tantsuspordi arendamise on selle liidu eesmärgiks ka tervislike eluviiside propageerimine, tantsuspordi kandepinna laiendamine ja soodsate tingimuste loomine sportimiseks, võistlemiseks ja vaba aja veetmiseks.