Rumba on emotsionaalne tants

Rumba

Rumba on üks lüürilisemaid, emotsionaalsemaid ja ilusamaid tantse – armastuse tants. Oma aeglase rütmi tõttu peetakse tantsu lihtsaks, kuid seda see pole …

Taktimõõt: 4/4
Tempo: 25-27 takti minutis

See on üldnimetus, mis hõlmab erinevaid nimesid (Son, Danzon, Guagira, Guaracha, Naningo). Tantsul on kaks allikat: üks Hispaania ja teine Aafrika. Kuigi peamine kasv oli Kuubal, toimusid sarnased tantsuarendused teistel Kariibi mere saartel ja üldiselt Ladina-Ameerikas.

Rumba mõju

Tantsu algmõjud tulid 16. sajandil, Aafrikast toodud orjadelt. See Aafrika rahvatants on sisuliselt pantomiim, mis tantsiti äärmiselt kiirelt liialdatud puusaliigutustega ja mehe sensuaalselt agressiivse suhtumisega ning naise kaitsva suhtumisega.
Muusikat mängitakse staccato rütmiga kooskõlas tantsijate jõuliste väljendusrikaste liigutustega. Kaasasolevad instrumendid on maracad, puupulgad (claves), marimbola ja trummid.

Teise maailmasõja ajal oli “Son” keskklassi populaarne tants. See on traditsioonilise rumba aeglasem ja rafineeritum versioon. Veelgi aeglasem on “Danzon”, jõuka Kuuba ühiskonna tants. Tehakse väga väikesed sammud, naise peen puusakallutus tuleb esile vaheldumisi põlvi painutades ja sirutades.

Ameerika rumba on muudetud versioon tantsust “Son”. Esimene tõsine katse tantsu tutvustamiseks Ameerika Ühendriikidesse oli 1913. aastal Lew Quinn’i ja Joan Sawyer’i poolt. Kümme aastat hiljem importis bändijuht Emil Coleman mõningaid rumba muusikuid ja paar tantsijat New Yorki. 1925. aastal avas Benito Collada Greenwichi küla klubi El Chico ja leidis, et newyorklased ei teadnud sellest tantsust midagi.

Tõeline huvi ladina muusika vastu algas umbes 1929. aastal. 1920. aastate lõpus moodustas Xavier Cugat orkestri, mis oli spetsialiseerunud Ladina-Ameerika muusikale. Ta avas uksed Los Angeleses Coconut Grove’is ja ilmus varajastes helifilmides nagu “In Gay Madrid”. Hiljem 1930ndatel mängis Cugat New Yorkis asuvas Waldorf Astoria hotellis. Kümnendi lõpuks oli ta tunnustatud silmapaistva ladinaorkestri poolest.

1935. aastal mängis George Raft rolli elava tantsijana filmis “Rumba”, mis oli üsna pealiskaudne muusikal, kus kangelane võitis lõpuks pärijanna (Carol Lombard) südame ühise tantsuarmastuse tõttu. Euroopasse Ladina-Ameerika tantsu (eriti Rumba) sissetoomine oli palju tänu Monsieur Pierre’i (selle tantsuvormi juhtiva Londoni õpetaja) entusiasmile ja tõlgendusvõimele. 1930-ndatel aastatel koos oma partneriga Doris Lavelle’iga demonstreerisid ja populariseerisid nad Ladina-Ameerika tantsu Londonis. Pierre ja Lavelle tutvustasid tõelist “Kuuba Rumbat”, mis võeti vastu lõpuks (pärast suurt argumenteerimist) kui ametlik tunnustatud versioon 1955. aastal.

Kõige sensuaalsem tants

Mõned tantsijad leiavad, et rumba on oma suhteliselt aeglase rütmi ja puusa liikumise tõttu kõige erootilisem ja sensuaalsem ladina tants. See tants on tegelikult teisel kohal ​​aegluse poolest ladina tants: aegluse järgi Bolero, Rumba, Cha-cha-cha, Mambo. Tantsusaali Rumba päris suurema osa oma liikumistest tantsust “Son” (arvatakse, et Mambo on ka palju sellest tantsust pärinud). Lisaks tuleb öelda, et Rumba on mänginud suurt rolli Cha-cha-cha loomisel. Tegelikult saab paljusid Rumba (kui mitte kõike) liigutusi teha Cha-cha cha’s. Tõde on see, et see tants on sama raske kui mis tahes muu võistlustants ja see nõuab palju praktiseerimist, et saavutada hea tase.