Peotants tähendab ka pidulikku riietust

Peotants

Peotants kui nimetus kujunes Eestis välja nõukogude ajal. Tänapäeval mõeldakse selle all tavaliselt võistlustantsu, sest paarid võistlevad kümnes klassikalises peotantsus. Need omakorda jagunevad kahte kategooriasse: Ladina-Ameerika ja standardtantsud. Räägime sellest natuke täpsemalt.

Ladina-Ameerika tantsud

Need särtsakad ja kirglikud tantsud on pärit just nimelt Ladina-Ameerikast. Võistlejad peavad vastastikku astuma oma oskustega Sambas, Cha-Cha-Chas, Rumbas, Paso Dobles ja Jives. Iga tants õhkab erinevat kultuuri ja vajab erinevaid tehnilisi oskuseid. Nendele energilistele tantsudele vastukaaluks on ka 5 harmoonilist standardtantsu.

Standartantsud

Aeglane valss, Tango, Viini valss, Foxtrot ja Quickstep on need peotantsud, mida võistlusspordis harrastatakse. Need tantsud võivad tunduda natuke aeglasemad, kui Ladina-Ameerika tantsud, kuid pole sellegipoolest kergemad.

Registreeri tasuta proovitrennile.

Kirjuta meile ja saa teada, millal järgmine trenn algab.

Peotants lastele

Peotantsud toovad kaasa mitmeid häid tegureid. Lapse muusikaline kuulmine, koordinatsioon, rütmitaju areneb, saades samal ajal hea füüsilise koormuse. Samuti õpib laps olema rohkem iseseisev ning lugupidav kaaslaste suhtes, olgu selleks siis treener või tantsupartner. Leevi tantsuklubis õpivad lapsed alates 3.eluaastast ning treeninggrupp määratakse lapsele vastavalt vanuse, tantsuoskuse ja suuna järgi. Peotantsu trennis tegeleme nii kõikide peotantsude õpetamisega kui ka ringtantsudega.

Peotantsu kursused

Peotantsu kursused võivad esialgu tunduda hirmuäratavad. Seda veel eriti, kui tunned, et tantsimine pole just Sinu teema. Kuid pea meeles, inimene arenebki kõige rohkem, kui astub oma mugavustsoonist välja. Kui Sa selle sammu astud ja tunned endiselt, et see pole ikkagi Sinu jaoks, ei pea Sa sellega jätkama. Leevi tantsukoolis on esimene tund tasuta ning see ei kohusta tantsijat millekski.

Peotantsu kursused Tallinnas

Peotantsu kursused toimuvad Tallinnas, Pirita tee 20 P. Tule tundi kas paarilisega või üksinda – kohapeal leiavad kõik kaaslase. Meie tantsukool on olnud õppekohaks tuhandetele inimestele, erineva vanuse ja taustaga. Praeguseks on meil üle 10 treeneri, kes on saanud erinevaid tiitleid nii ise võisteldes kui ka olles treener. Soovi korral saate täpsemalt lugeda Leevi tantsukoolist või meie treeneritest.

Registreeri ennast proovikorrale ning tule meiega tutvuma. Anname endast parima, et näidata Sulle peotantsu võlusid!