Pulmavalss on eriline iga pruutpaari jaoks

Pulmavalss – kuidas toimub selle õppimise protsess?

Pulmad on eriline sündmus iga paari jaoks. Peale muude toredate traditsioonide, tantsitakse pulmapäeval ka pulmavalssi. Populaarne on kutsuda värskelt laulatatud pruutpaar esimesena tantsupõrandale tantsima, misjärel liituvad ka teised külalised. Pruutpaar tantsib tavaliselt pulmavalssi, kuid see on täiesti oma valik, mis tantsu tehakse. Tänapäeval võib tihti ette juhtuda ka, et pruutpaar esitab koos eelnevalt harjutatud koreograafiaga tantsu.

Pulmavalss muusika

Tavapäraselt tulevad paarid Leevi tantsukooli eelnevalt valitud muusikaga. Selle järgi koostab õpetaja paarile isikliku seade. Viimasel ajal arenev trend on aga selline, et paar tuleb hoopiski oma muusikaga, mis on neile armas või mingi erilise tähendusega. Tihtipeale ei ole see lugu üldse valsi muusika. Sellisel juhul on protsess sama, õpetaja koostab selle järgi seade ning lõpptulemust võiks nimetada pigem pulmatantsuks kui pulmavalsiks. Meie juures on sel viisil õpitud nii tangot, rumbat kui ka sambat. Kui paaril pole oma soovitud muusikat, siis leiame koos ikkagi lahenduse. Esmalt teeme selgeks, kas tants peaks olema traditsiooniline valss või miskit muud. Muusika valimisel on abiks ka õpetaja, kes pakub välja tantsule kohaseid lugusid.

Pulmavalsi õpetus

Leevi tantsuklubis toimub pulmavalsi õpetus individuaalõppel ehk eratrenni vormis. Esimesel tunnil kohtub õpetaja paariga ning arutatakse muusika üle. Paar näitab, mis muusika neil mõttes on. Kui paaril pole oma muusikat, siis lepitakse esmalt kokku, kas soovitakse tantsida traditsioonilist valssi või hoopis mingit muud tantsu. Seejärel hakatakse õppima selle tantsu põhisamme. Järgmiseks tunniks proovib õpetaja otsida mõningaid lugusid ning koos paariga vaadatakse üle, kas midagi nendest sobib või ei. Mõnikord leiavad paarid juba sel ajal loo ise. Kui põhisammud on selgeks saadud, siis arutatakse, kas paar soovib mingit seadet või soovivad nad lihtsalt tantsida. Vastavalt sellele tegutsetakse edasi.

Pulmavalss ja selle õppimine

Kas plaanite seda erilist päeva ja soovite oma loo taustal tantsida? Või soovite pigem traditsioonilist pulmavalssi tantsida, kuid sammud pole selged? Igal juhul võta meiega ühendust ja koos saame sammud selgeks. Oleksime hea meelega abiks selle erilise päeva planeerimisel.