Liikumisharjumus kujuneb väga noores eas.

Liikumisharjumus kujuneb lapsepõlves

Liikumisharjumus on üks olulisemaid harjumusi, mida lapsepõlves luua. Lapsepõlv on aeg, kus luuakse paljud harjumused, mis jäävad lapsega kaasa terveks eluks. Liikumisharjumuse tekkimine lapsepõlves on väga oluline, sest see võib aidata hoiduda teismeliseeas hulkumisest ja terviseprobleemidest ning tagada tervisliku eluviisi ka täiskasvanueas.

Liikumisharjumus on oluline terveks eluks

Liikumine on oluline osa tervislikust eluviisist ja seetõttu on äärmiselt oluline, et liikumisharjumust kujundatakse juba väga varases lapsepõlves. Teismelisena toimuvad lapsel paljud füüsilised ja vaimsed muutused, mis võivad kaasa tuua hulkumise, ebakindluse ja enesehinnangu probleeme. Liikumine ja regulaarne treenimine võivad aidata neid probleeme ennetada ja lahendada. Regulaarne liikumine aitab kaasa keha tervisele ja aitab vähendada stressi, ärevust ja depressiooni. Lisaks on liikumisharjumuse tekkimine lapsepõlves oluline ka täiskasvanueas. Kui laps on juba varakult harjunud liikuma, on tal lihtsam seda harjumust ka täiskasvanuna säilitada. See aga aitab ennetada väga paljusid terviseprobleeme.

Kuidas siis tagada, et lapsest saaks terve ja aktiivne täiskasvanu?

Esimene samm on alustada varakult. Lapsi tuleb julgustada igapäevaselt liikuma ja sportima ning näidata neile, et liikumine on lõbus ja kasulik. Samuti aitab kui vanem on ise seejuures lapsele eeskujuks oma liikumisharjumustega.

Teine samm on leida sobiv treening ja tegevus, mis lapsele meeldib ja millele ta tahab pühenduda. See võib olla mis tahes füüsiline tegevus, mis annab lapsele rõõmu ja naudingut. Oluline on leida midagi, mis sobib lapse vanusele ja võimetele ning kus arvestatakse lapse ealiste iseärasustega. Lapse trenn peab olema lõbus ja kaasahaarav, mänguline ja samas hariv.

Kolmas samm on jälgida ja toetada lapse treeningprotsessi. See tähendab, et vanemad peaksid jälgima, kas lapse treeningrutiin sobib talle füüsiliselt ja vaimselt. Kindlasti peaks vanem treeneriga nõu pidama kui leiab, et miskit oleks vaja muuta või korrigeerida. Oluline on teha vajalikud kohandused treeningrutiinis vastavalt lapse vajadustele ja võimetele.

Liikumisharjumus kui investeering

Lapsepõlves liikumisharjumuse kujundamine on investeering lapse tulevikku. See võib aidata neil olla tervislikum, õnnelikum ja edukam elus. Seega, kui sul on laps, on aeg mõelda, kuidas saate oma lapsele rohkem liikumist ja füüsilist aktiivsust pakkuda. See võib olla midagi lihtsat nagu jalutuskäik parki või mänguväljakule või hoopis mõni äge trenn, mis lapsele meeldiks.

Ühise perena värskes õhus aega veeta on väga mõnus ja kindlasti vanemate ja laste vahelist sidet tugevdav, aga kindlasti ei saa alahinnata ka seda, et mingil ajahetkel on lapsel elus esikohal sõbrad ja vanem saab veidikene kujundada seda, kus ja kellega tema laps suhtleb. Seetõttu soovitamegi meie valida lapsele spordiala, mis talle meeldib, kus ta saab leida samade huvidega sõbrad ja selliselt jäävad väga paljud teismelise ea mured tulemata. See võib aidata lapsel teha elus tervislikumaid valikuid ning hoiduda halbadest harjumustest nagu suitsetamine ja alkoholi tarvitamine. Igal juhul on oluline alustada liikumisharjumuse kujundamist esimesel võimlausel ja luua alus tervislikuks eluviisiks kogu lapse eluks.

Leevi Tantsukool aitab kujundada häid harjumusi

Leevi Tantsukool Tallinna kesklinnas on just selline tore koht, kus tantsimist armastavad noored saavad ühiselt aega veeta nii trennides kui ka trennivälisel ajal. Meil on loodud lastele ideaalsed võimalused koolitükkidega tegemiseks ja niisama koos olemiseks. Leevi tantsijad on stuudiosse oodatud kohe peale koolipäeva lõppu ja vanem saab lapsele järgi tulla talle sobival ajal. Selliselt ei pea vanem muretsema, et laps linnas hulkudes ennem trenni aega parajaks teeb. Leevi tantsukoolis saab laps esimesed trennid proovida täiesti tasuta ja vaadata, kas meie seltskond ja õpetajad meeldivad talle. Meiega liitudes on
jooksev kuu alati tasuta ja maksma peab hakkama alles uuest kuust.

Ootame Teie last tasuta proovitrennidesse! Liitumiseks saada meile teade või kliki lehe üleval olevale nupule Liitu meiega!