Tango on kirglik tants

Tango

Tango on kirglik tants. Kaasaegses filmitööstuses tihti kasutatav tants, mida on ilus ja põnev vaadata. Seda tantsu tantsitakse võistlustantsu voorudes teisena.

Taktimõõt: 2/4
Tempo: 31-33 takti minutis

Tango koreograafilised allikad on rahvatantsud Argentiinast ja Hispaaniast. 19. sajandi alguses oli see naiste soolotants. Hiljem välja kujunenud Andaluusia tangot esitasid üks või kaks paari, käies koos ja mängides kastanjette. Tantsu hakati pidama ebamoraalseks, flirtiva muusika tõttu.

Tango pärimuslugu

Tango sai väidetavalt alguse Argentiina gauchodega (Gaucho: osav ratsanik, vapper ja rahutu; nagu kauboi). Nad kandsid rüid, mis olid hobuste higist tahkunud. Gauchod käisid õhtuti populaarsetes baarides ja palusid kohalikke tüdrukuid tantsima. Kuna mehed ei olnud tükk aega pesemas käinud, tantsisid tüdrukud nende käe vangus, hoides pead tagasi. Tüdruku parem käsi oli mehe vasakul puusal, lähedal tema taskule – nii otsis tüdruk tasu tantsimise eest. Tantsiti ‘kaarjalt’ liikudes, et tantsupõrandal olevate ümarate laudade ümber ja vahele mahtuda.

Tantsu populaarsus

Tants levis kogu Euroopas 1900.aastatel, populaarseks sai esmalt New Yorgis aastatel 1910-1911. 20.sajandi alguses sai tangost hitt Euroopas. Tuntud prantsuse koreograaf ja helilooja Camil de Rinal uuendas tantsu, muutes seda lihtsamaks ja seega lõi tango, nagu me seda täna teame. See ei olnud aga populaarne tants kogu maailmas, kuna paavst keelas selle ebasündsuse tõttu.

Tantsu stiilid on erinevad: Argentiina, Prantsuse, Gaucho ja rahvusvaheline. Ameerika versioon on iga stiili parimate osade kombinatsioon (väidavad need, kes seda praktiseerivad).

Tango muusika on nagu lugu. See sisaldab lõikusid (peamised fraasid); lauseid (väikesed fraasid); ja lause lõpus on sulgemine. Väike osa selle tantsu võlust on julgus ja resolutsioon, ootamatud pausid ja poosid, suunamuutused.

Kaasaegse tantsusaali tango on eristatud kahes peamises stiilis: rahvusvaheline (Inglise) ja Ameerika stiil. Viimane on rohkem sotsiaalne tants kui võistlustants.