Võistlustants lastele annab teed edukale kooliteele

Võistlustants lastele – 4 põhjust, miks iga lasteaialaps peaks käima võistlustantsu trennis

Võistlustants lastele ei pruugi esmapilgul tunduda just kõige tüüpilisem huvitegevus lasteaialastele. Kuid kui me mõtleme selle peale natuke sügavamalt, näeme, et tegelikult on võistlustantsul palju suurepäraseid eeliseid, mis on kasulikud lastele igas vanuses, sealhulgas ka lasteaia lastele. Siin on neli olulist põhjust, miks võiks ka lasteaias käiv laps võistlustantsu trennis käia.

Õpime püsivust ja enesedistsipliini

Võistlustants nõuab kõrget motivatsiooni ja pühendumist, et saavutada edu. Lasteaia vanuses laps õpib juba varakult püsivust ja enesedistsipliini, mis on vajalikud ka koolis ning tulevikus tööelus. Tantsutreening annab lastele võimaluse õppida, kuidas seada eesmärke, töötada nende nimel ja saavutada soovitud tulemusi. Selle käigus õpivad nad tundma kannatlikkust, kuidas toime tulla pettumustega ja kuidas saavutada oma eesmärke vaatamata takistustele.

Parandame motoorikat ja koordinatsiooni

Võistlustants on suurepärane viis arendada laste füüsilisi oskusi, sealhulgas motoorikat, tasakaalu ja koordinatsiooni. Need oskused on eluliselt olulised ning aitavad lastel olla aktiivsed ja terved. Lisaks annab tantsimine neile võimaluse ennast väljendada ja arendada oma loomingulisi võimeid. Samuti õpime trennides ära aeglase valsi, quickstepi, samba ja cha-cha-cha põhiliikumised ja seda kõike põimitult Eesti tuntud laste lauludega, selliselt on lastel lihtsam keerulisi samme meelde jätta.

Valmistume paremini kooliks

Võistlustantsu trenn annab lastele väärtuslikke oskusi, mis aitavad neil paremini koolieluks ette valmistuda. Tantsimine nõuab tihti meeskonnatööd ja suhtlemist, mis on vajalikud oskused koolis, kus lastel on vaja teiste lastega koostööd teha, ülesandeid lahendada ja projekte läbi viia. Võistlustantsu trenn aitab lastel luua uusi sõprussuhteid ja õpetab neile, kuidas olla osa meeskonnast.

Arendame matemaatilisi oskusi

Paljud inimesed ei pruugi seda kohe mõista, kuid võistlustantsus on palju matemaatilisi elemente. Näiteks on tantsus rütmid, mida tuleb arvestada, ja taktid, mille järgi liikuda. Tantsides õpivad lapsed matemaatilisi oskusi, näiteks ruumi ja aja mõistmist, mustreid ja järjestusi, mis aitavad neil hiljem koolis matemaatikaga paremini hakkama saada.

Võistlustants lastele – alusta varakult

Võistlustants lastele on seega suurepärane võimalus arendada mitmeid olulisi oskusi, mis aitavad lastel elus edukad olla. Leevi Tantsukool pakub spetsiaalseid tunde just lastele, arvestades nende ealisi iseärasusi. Meie tunnid on üles ehitatud nii, et seal on nii tantsu, mängu kui ka meeskonnatöö elemente. Nii et ära jäta kasutamata võimalust, et aidata oma lastel kasvada ja arendada end tantsu kaudu! Meie ootame teid! Meiega liitumiseks klõpsa üleval olevale nupule Liitu meiega ja täida vorm või saada meile meil info@leevi.ee. Too oma laps sügisel tantsutrenni, sest tants on äge ja hariv!